Untitled Document
TR | EN
Untitled Document
 
HABERLER

Anasayfa / Haberler
MAKELSAN UPS, FRANSA'NIN EN BÜYÜK ALTYAPI PROJESİ OLAN L2 MARSEİLLE BYPASS OTOYOLU PROJESİNE GÜÇ KAYNAĞI SAĞLAMAYA LAYIK GÖRÜLDÜ.
 

 17.09.2015
Marsilya'daki L2 şehir içi otoyolunun ana kritik ekipmanlarına kesintisiz ve güvenilir enerji sağlamak amacıyla için on dört adet 80kVA Makelsan UPS ve akü grubunun üretimi ve fabrika kabul testleri başarıyla tamamlandı ve teslimat ve kurulumlar gerçekleşti.

L2 bağlantı yolu, trafiği Marsilya'nın merkezinden uzaklaştırarak , A7 otoyolu (kuzeyde Aix-en-Provence'e doğru) ve A50'nin (Aubagne ve Toulon'a doğru doğuya doğru giden otoyol) otoyolları ile şehrin genişlemesine olanak sağlayacak. Aynı zamanda yolun hizmet verdiği mahallelerin kentsel yenilenmesine de izin verecek. L2, toplu taşıma hizmetlerinin geliştirilmesini teşvik edecek bir dizi projenin yapılmasını mümkün kılacaktır. Yeni bağlantı, en enerji verimli ve çevre dostu aydınlatma ve havalandırma sistemlerini kuracak.

Proje, Provence-Alpes-Côte d'Azur Bölgesi, Bouches-du-Rhône Departmanı ve Marsilya Provence Métropole Kentsel Topluluğu tarafından inşaat süresince verilen hibelerin ödenmesi yoluyla ortaklaşa finanse edilmektedir. Bu 30 yıllık kamu-özel ortaklığı, altyapının mühendislik yapılarının ve ekipmanlarının bakımını ve yenilenmesini kapsamaktadır. 2013 yılında Fransa'da verilen en büyük altyapı projesi olan toplam yatırım tutarı 620 milyon ? 'dur.s 
PAYLAŞ :
 
DİĞER HABERLER
Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Makelsan'ı tercih etti.
Makelsan, %100 Kendi Üretimi Olan İlk ve Tek Yerli Enerji Depolama Sistemini tanıttı.
Türkiye'nin en büyük enerji etkinliği EIF 2018 fuarı sponsuru olduk.
Endonezya 2018 Asya Oyunları'nda Kesintisiz Enerji, Makelsan Mobil Güç Sistemleri ile sağlanıyor!
Rusya'nın en büyük elektrik fuarı Electro 2018'e katıldık.